ויזה למצרים

בעת הזמנת ספארי צלילה בסיני נעדכן אתכם בעניין הצורך בויזה וננחה אתכם כיצד לקבל ויזה בדרך הפשוטה ביותר. התהליך פשוט, אך יש לבצעו בזמן. אנו ממליצים להעזר בסוכנות המטפלת בקבלת ויזה עבורכם על מנת למנוע טרחה, עיכובים וטעויות. כל המידע הדרוש לקבלת ויזה נמצא כאן.

האם בכל מקרה צריך ויזה למצרים?

ישראלים הנוסעים לסיני אינם זקוקים לויזה לכל אזור דרום סיני ומזרח סיני. ויזה נדרשת לאזורים אחרים של מצריים. 

ויזה למטרת ספארי צלילה דרושה לחלקו המערבי של ראס מוחמד, למיצרי גובאל ודרום מצריים. אין צורך בויזה לספארי בחלקו המזרחי של ראס מוחמד, לאזור מיצרי טיראן וצפונה משם.

ישראלים בעלי דרכון נוסף אינם זקוקים לויזה לראס מוחמד כולל האזור המערבי. 

בעלי דרכון זר היוצאים לספארי בדרום מצריים (או לכל יעד אחר במצריים) יקבלו ויזה בעת ההגעה למצריים.

מי שנוסע לסיני למטרות אחרות (שאינן צלילה) לא צריך ויזה.
אזרחי ישראל מקבלים במעבר הגבול אשרת שהייה ל-14 יום המאפשרת לשהות באזור מזרח סיני (בחופים, בערים לאורך החוף ובהרים בדרום סיני). חריגה מ-14 יום כרוכה בקנס. אם בכוונתכם לשהות בסיני יותר מ-14 יום עליכם לקבל ויזה או לחזור לגבול ולהיכנס שוב.

מי שנוסע לאזורים אחרים במצריים כגון קהיר זקוק לויזה. 

המשך...
האם תהליך קבלת הויזה מסובך?

זהו תהליך פשוט אותו יש לבצע על פי המידע הנמסר כאן ובלוח הזמנים הנכון. נסייע לכם במידע מדוייק על מנת לקבל את הויזה בקלות. אם תרצו יגיע אליכם שליח שיעביר את הדרכון ליעדו. לפניכם שתי אפשרויות:

להעזר בסוכנות המטפלת בקבלת הויזה עבורכם
אנו ממליצים לבחור בדרך הזאת. 
זה ח​וסך הגעה לשגרירות בשעות הקבלה (יש להגיע 3 פעמים) וגם 
טרחה וטעויות.

להגיש את הבקשה לויזה בעצמכם
אנו לא ממליצים לבחור בדרך הזאת אם כי זה בהחלט אפשרי. במקרה כזה יש להגיע לשגרירות בעצמכם 3 פעמים.

כמה זה עולה?

עלות הויזה 250 ש"ח. 
האגרה לשגרירות מצרים עולה 150 ש"ח. במידה ותבחרו להעזר בסוכנות המטפל בקבלת ויזה עבורכם העלות הנוספת תהיה 100 ש"ח. המחירים מעודכנים לאוגוסט 2017 ועשויים להשתנות.

כמה זמן זה לוקח?

בד"כ עד 10 ימי עבודה. יש להתחיל מוקדם ככל האפשר על מנת שלא תיקלעו ללוח זמנים בעייתי. אפשר להגיש בקשה לויזה רק בימים א' עד ג' בין השעות 9-11. במידה ולא הגשתם בקשה עד יום ג' הגשת הבקשה שלכם תידחה לשבוע הבא. יש לשים לב לחגים מוסלמים בהם השגרירות עלולה להיות סגורה, אנא התייעצו איתנו בעניין זה.

הגשת בקשה לויזה באמצעות סוכנות הנסיעות "טיולי מצדה"

אנו ממליצים להגיש את הבקשה לויזה באמצעות סוכנות הנסיעות "טיולי מצדה". יש לעדכן אותם כי אתם יוצאים לספארי עם "מעמקים". מומלץ להגיש את הבקשה כמה שיותר מוקדם. טיולי מצדה, אבן גבירול 141 תל אביב, פינת בזל. טלפון 03-544-4454, מייל info@mazadatours.com שעות פתיחה א'-ה' 18:00 – 09:00 ביום ו' 13:00 – 09:00

יש להעביר ל-"טיולי מצדה" דרכון + 4 תמונות דרכון + 250 ש"ח ​ואת הפרטים הבאים: שם כתובת, טלפון, מקום עבודה, שם האב, שם הספינה או המלון, שם וטלפון של איש קשר במצרים. 

בשגרירות יחתימו את הדרכון שלכם במספר הבקשה, הדרכון נשאר ב-"טיולי מצדה" כשבועיים עד קבלת הויזה. אם אתם זקוקים לדרכון בתקופה זו תוכלו לקחת אותו ולהחזירו לשם כאשר הויזה מוכנה (יש לתאם זאת עם "טיולי מצדה" בעת העברת הדרכון אליהם). הדרכון צריך להיות בתוקף ל-6 חודשים מיום הגשת הבקשה וצריך שיהיו בו 2 עמודים נקיים מחותמות. הדרכון צריך להיות תקין, ללא בלאי או קרעים.

"טיולי מצדה" היא סוכנות נסיעות עצמאית שאינה קשורה אל "מעמקים". האחריות למתן השירות היא של "טיולי מצדה" בלבד.

המשך...
מה עוד צריך לדעת?

תוקף הדרכון: הדרכון צריך להיות בתוקף ל-6 חודשים מיום הכניסה למצריים. צריך שיהיו בו 2 עמודים נקיים מחותמות.

משלוח הדרכון ל-"טיולי מצדה": 
כמה אפשרויות לפניכם: 1. להגיע למשרד של "טיולי מצדה" בשעות המשרד או לשלוח שליח. 2. לשלוח את הדרכון בדואר רשום. 3. שירות שליחים דרכנו, תוך 3 ימי עסקים. עלות השליחות 100 ש"ח לכל כיוון. בכל דרך שתבחרו יש לבדוק כמה ימי עסקים לוקח לדרכון להגיע ליעדו ולקחת זאת בחשבון בתכנון הזמן.

תוקף הויזה: הויזה תקפה ל – 4 חודשים מיום קבלתה. תוכלו להיכנס איתה למצרים רק פעם אחת במהלך התקופה למשך חודש אחד.

מעבר הגבול עם הויזה: במעבר הגבול יש להראות את הויזה לפקיד הדרכונים בצד המצרי. זאת על מנת שיחתימו את הויזה ובכך יכניסו אותה לתוקף. אחרת הם עלולים לחשוב שאתם נכנסים לסיני לאזורים שאינם מחייבים ויזה ולתת לכם אשרת שהיה לחופי סיני בלבד. אם במקרה אתם עוברים לסיני למטרה אחרת לפני היציאה לספארי (וחוזרים לישראל לפני הספארי) עליכם לוודא שלא יחתימו לכם את הויזה.

בקשות ויזה שלא מאושרות: במקרים נדירים המצרים לא מאשרים את בקשת הויזה. שלילת הבקשה מגיעה מקהיר, לשגרירות בתל אביב אין שליטה על כך. המצרים אינם מסבירים למה הם מסרבים לבקשה. זה יכול להיות קשור לכך שלכם או למישהו מהמשפחה שלכם היה קשר קודם למצרים כמו ביקורים או עבודה שם. לעיתים אי-דיוק במילוי הטופס מוביל לדחיית הבקשה. במידה ובקשת הויזה נדחתה יש להתייעץ עם "טיולי מצדה" כיצד לנהוג.

המשך...
הכנת בקשה לויזה ללא שירות של סוכנות נסיעות

יש להגיע לשגרירות מצרים בתל אביב 3 פעמים. אנו לא ממליצים על דרך זו על מנת להימנע מטרחה מיותרת, מטעויות ומלוח זמנים בעייתי. מומלץ להגיש את הבקשה כמה שיותר מוקדם. שגרירות מצרים נמצאת ברחוב בזל 54 ת"א, טלפון 03-546-4151. הגשת בקשה לויזה בימים ראשון עד שלישי בלבד מהשעה 09:00 עד 11:00. התהליך פשוט אך יש לבצעו באופן מדוייק. המצרים אינם גמישים, כל סטייה מהנדרש עלולה לגרום לדחיית הבקשה בכל אחד מהשלבים וכן יש אפשרות שתידרשו לביקור נוסף בשגרירות.

מורידים את הטופס לדוגמא. ממלאים את הטופס במחשב ומדפיסים 4 עותקים. לא מקבלים טפסים שמולאו ידנית. יש למלא את כל השדות בטופס גם אם יש שדה שלא רלבנטי עבורכם. לדוגמה: בשדה Middle Name אם אין לכם שם אמצעי אל תשאירו ריק אלא תכתבו No Middle Name. בשדה Occupation יש לרשום מה המקצוע או העיסוק וגם את שם מקום העבודה. אם אתם לומדים תרשמו Student  ואת שם המוסד בו אתם לומדים. גם אם אתם לא עובדים יש לרשום משהו בסעיף הרלבנטי. יש לרשום את שם הספינה ופרטי איש קשר מצרי. בד"כ הספינה תהיה: VIP Shrouq  איש הקשר במצריים: Mr. Saber Elkilany, טלפון  20-100-672-9394+ (אלא אם כן נמסר לכם אחרת בפרטי הספארי שקיבלתם מאיתנו). מכינים 4 תמונות דרכון, תמונה אחת תודבק לכל טופס. מכינים 4 צילומים של הדף מהדרכון המכיל את התמונה, השם ותאריכי ההנפקה והתפוגה. צילום אחד כזה יוצמד לכל טופס.

המשך...
הגשת בקשה לויזה כאשר לא נעזרים בשירות של סוכנות נסיעות

השגרירות פתוחה להגשת בקשות לויזה בימים ראשון עד שלישי בלבד מהשעה 09:00 עד 11:00. השגרירות סגורה בחגי ישראל וכן בחגי המוסלמים או בחלקם. בד"כ השגרירות סגורה למשך מספר ימים במהלך חג סיום הרמדאן (עיד אל-פיטר) וכן במהלך חג הקורבן (עיד אל-אידחא), כדאי לברר מראש. מידע על תאריכים בהם יש חגים מוסלמים אפשר למצוא כאן.

משלמים במקום 150 ש"ח. מגישים את הטפסים יחד עם הדרכון ומקבלים את הדרכון מיד בחזרה עם חותמת של השגרירות בדף האחרון המכילה מספר בקשה. הויזה מוכנה תוך 10 ימי עבודה. זה עשוי לקחת מעט יותר או פחות. מדובר ב-10 ימי עבודה של המצרים כאשר סופרים את הימים ראשון עד חמישי בלבד. לאחר 9 ימי עבודה (או ע"פ הנחיית השגרירות) אתם מתקשרים לשגרירות ומבררים אם הויזה מוכנה, יש למסור את מספר הבקשה כפי שהוחתמה בדרכון. טלפון 03-546-4151. לאחר שנאמר לכם כי הויזה מוכנה עליכם לבוא לשגרירות עם הדרכון. ניתן לבוא בימים א'-ה' בין השעות 09:00-11:00. אתם מפקידים את הדרכון אצלם ולמחרת באים שוב ומקבלים את הדרכון עם הויזה.

לעיתים אפשר לקבל את הדרכון בחזרה באותו יום עם הויזה אבל צריך לבקש במיוחד. אם תגיעו ממש מוקדם ותהיו מוכנים לחכות עד השעה 3 בערך, יש סיכוי קלוש שתקבלו את הדרכון באותו יום. אם לדוגמה אתם גרים מאד רחוק מת"א תגידו את זה לפקיד, במקרים מסויימים זה עבד. זה תלוי בנוכחות של הגורם החותם על הויזה בשגרירות באותו יום.

תוקף הויזה: הויזה תקפה ל – 4 חודשים מיום קבלתה. תוכלו להיכנס איתה למצרים רק פעם אחת במהלך התקופה למשך חודש אחד.

בקשות ויזה שלא מאושרות ע"י המצרים: במקרים נדירים המצרים לא מאשרים את בקשת הויזה. שלילת הבקשה מגיעה מקהיר, לשגרירות בתל אביב אין שליטה על כך. המצרים אינם מסבירים למה הם מסרבים לבקשה. זה יכול להיות קשור לכך שלכם או למישהו מהמשפחה שלכם היה קשר קודם למצריים כמו ביקורים או עבודה שם. לעיתים אי דיוק במילוי הטופס מוביל לדחייה. במידה ובקשת הויזה נדחתה יש להתייעץ עם טיולי מצדה.

מעבר הגבול עם הויזה: בעת מעבר הגבול חובה עליכם להראות את הויזה לפקיד הדרכונים בצד המצרי. זאת על מנת שיחתימו את הויזה ובכך יכניסו אותה לתוקף. אחרת הם עלולים לחשוב שאתם נכנסים לסיני לאזורים שאינם מחייבים ויזה ולתת לכם אשרת שהיה לחופי סיני בלבד. אם במקרה אתם עוברים לסיני למטרה אחרת לפני היציאה לספארי (וחוזרים לישראל לפני הספארי) עליכם לוודא שלא יחתימו לכם את הויזה.

המשך...
תושבי אילת והערבה

יש אפשרות להגיש את הבקשה לויזה בקונסוליה המצרית באילת אולם אנו ממליצים שלא לעשות זאת. הגשת הבקשה באילת עלולה לגרום לעיכובים ובעיות רבות.

גבולות אחריות

המידע כאן מבוסס על הנסיון שלנו ומטרתו לסייע לכם בתהליך. אין לראות בכך התחייבות לכך שהפרטים כאן מדוייקים ומעודכנים בכל עת. האחריות לביצוע התהליך באופן הנכון היא שלכם. אנא התייעצו איתנו ככל שתראו לנכון.

נגישות