קורסי צלילה

מעוניינים לעשות קורס צלילה? נוכל לסייע לכם לבחור את הקורס המתאים לכם, במקום הנכון לכם.
רוצים להבין מה כולל קורס צלילה? איך לבחור מועדון? לאיזה מחיר לצפות? תשובות לכל השאלות כאן.
רוצים לעשות קורס צלילה בארץ? נוכל לסייע בעצה והכוונה למועדון שיתאים לצרכים שלכם.
שוקלים לעשות קורס בסיני? כאן תוכלו להבין את היתרונות, המחירים וכל הפרטים.
החלטתם על קורס בסיני? תוכלו להזמין את הקורס אצלנו ותהיה לכם כתובת בארץ לכל שאלה.
הקורס מתקיים במועדון צלילה מקצועי ואיכותי, עם שירות "מהגבול עד הגבול" ובמחירי סיני.

מעונינים בקורס צלילה בדהב? כל הפרטים בעמוד קורס צלילה בדהב

לעמוד הבית      ליעדי צלילה      למועדי יציאה      צור קשר 

Print this pageShare on FacebookEmail this to someoneShare on Google+Tweet about this on Twitter
    

מידע כללי על קורס כוכב ראשון ושני

לאחר השלמת שני הקורסים תוכלו ליהנות מכל מה שיש לעולם הצלילה להציע לצולל הספורטיבי. צלילה ספורטיבית מכונה בשפה הבינלאומית Recreational Diving להבדיל מקורסי צלילה מתקדמים יותר כגון צלילה טכנית המאפשרת לצלול בעומק רב יותר.

קורס כוכב ראשון
מאפשר לצלול עד 18 מטר. הזמן הנדרש לקורס זה בארץ הוא 5 ימים, בחו"ל ניתן לבצעו ב-4 ימים. 
בקורס תשלימו את הבסיס התאורטי והמעשי כדי לצלול ותצללו לפחות 6 צלילות. הקורס כולל לימוד בכיתה, תרגול במים, צלילות במים מוגנים/רדודים, צלילות בים הפתוח עד 18 מטר ומספר מבחנים. ההסמכה שתקבלו בתום הקורס מוכרת בעולם כ-Open Water Diver.

קורס כוכב שני
מתבצע אחרי קורס כוכב ראשון ומאפשר לצלול עד 30 מטר, הזמן הנדרש לקורס בכל העולם הוא יומיים. בקורס זה תבצעו בעיקר צלילות לעומק רב יותר ובסיומו תהיו מוסמכים לצלילה עד 30 מטר. ההסמכה שתקבלו בתום הקורס מוכרת בעולם כ-Advanced Open Water Diver.

האם חובה לעשות כוכב ראשון ושני ברצף?
לא חובה, אך בהחלט אפשרי ואף מומלץ מאד לבצע את שני הקורסים ברצף. זאת מאחר והכשרה של כוכב ראשון עשויה להגביל אתכם בחלק מן הצלילות בעיקר בשל הגבלת העומק. השלמת שני הקורסים ברצף תאפשר לכם ל
הנות מכל יתרונות הצלילה במלואן. צריך בסה"כ יומיים נוספים ואתם מוכנים לגלות את נפלאות הצלילה במלואן.

המשך...
תשובות לשאלות בעניין קורס צלילה

באיזה ארגון צלילה לבחור?
בשלב הזה של "הקריירה" שלכם כצוללים אין כל משמעות לארגון הצלילה. עם ההכשרה שתקבלו תוכלו לצלול בכל מקום בעולם. אם בעתיד תבחרו להתקדם לקורסים יותר מתקדמים בתחום הצלילה תוכלו לבחור בארגון מסויים ולהתקדם במסלול ההכשרות שלו.

מה סדר היום בקורס?
קורס צלילה הוא "יום עבודה מלא". בד"כ מתחילים בשעת פתיחת המועדון ומסיימים בשעות אחר הצהריים. יש שיעורים בכיתה, צלילות ומבחנים.

באיזה גיל אפשר להתחיל?
כוכב ראשון: בחו"ל מגיל 10, בארץ מגיל 12. כוכב שני: בחו"ל מגיל 12, בארץ מגיל 15.

קורס בסיני או בארץ? תוכלו לקרוא על כך בהמשך ולהבין את ההבדלים, כולל מחירים ועוד. ניתן להזמין דרכנו קורס צלילה בסיני. הקורסים מתבצעים במועדוני צלילה איכותיים העובדים איתנו דרך קבע. פרטים מלאים כולל קישור להזמנת הקורס כאן בהמשך העמוד. אנו בוחרים בקפידה את מועדוני הצלילה על מנת להבטיח רמת הדרכה ושירות גבוהה.

מעדיפים קורס בארץ? אם תבחרו לבצע את הקורס בארץ נוכל לסייע לכם בעצה טובה, בהמלצה על מועדון מתאים ובתשובה לכל שאלה. תוכלו לקרוא על כך בהמשך העמוד בסעיף "קורס צלילה בארץ" כולל מחירי הקורסים ועוד.

המשך...
קורס צלילה בסיני

קורס צלילה בסיני מבטיח חוויה משודרגת בהחלט ואנו ממליצים על כך בחום רב. בסיני יש תעשיית צלילה מפותחת מאד המושכת אליה צוללים רבים מכל העולם בזכות אתרי הצלילה הנהדרים באזור. רמת ההדרכה בקורסי הצלילה בסיני גבוהה מאד. המדריכים מקצועיים ומנוסים מאד, כולם דוברי אנגלית טובה. המועדונים נמצאים בפיקוח של הרשויות ומתוחזקים היטב.

אנו עובדים עם מועדוני צלילה מהשורה הראשונה של מועדוני הצלילה במצריים (שארם ודהב). אלה מועדונים מקצועיים המנוהלים ברמה גבוהה, רמת ההדרכה בהם מצויינת והמדריכים ותיקים ומקצועיים.

ניתן להזמין אצלנו את הקורסים הבאים:

 • כוכב ראשון ואו שני בדהב או בשארם-א-שיח'
 • Divemaster בשארם-א-שיח'
המשך...
היתרונות של קורס צלילה בסיני

היתרון המשמעותי ביותר הוא החויה מתחת למים
קורס בסיני מבטיח חווית צלילה מיוחדת בזכות העולם התת-מיימי היפה והעשיר באזור. אמנם בשלב הראשון של הקורס עוסקים בעיקר בלימוד טכני של הצלילה. אולם במהלך הקורס מתבצעות מספר צלילות בהן אפשר ליהנות מהמראות שמתחת למים – ובסיני זה משהו אחר לגמרי.

אפשר להתרשם מהעולם התת ימי בסיני בסרטון על צלילה בטיראן וראס מוחמד. צילם וערך יוני צברי בספארי של "מעמקים"

 

עוד יתרונות של קורס צלילה בסיני

עלות
נהוג לחשוב כי מחירי הקורסים בסיני נמוכים במיוחד. אולם הם אינם שונים באופן מהותי מהמחירים בארץ. היתרון של סיני מבחינת עלות יכול להיות דווקא בעלות הכוללת של הלינה והכלכלה. בהמשך העמוד תמצאו מידע על עלויות של קורסים בסיני ובארץ אשר יסייע לכם להבין את עניין העלות. 
אנו לא ממליצים לחפש את המחיר הכי זול (רלבנטי גם בארץ). למחיר זול יש מחיר… אנו עובדים עם מועדונים המספקים קורסים איכותיים מאד במחירים סבירים. בכל מקום, בארץ או בסיני תוכלו למצוא מחיר זול יותר. תמיד יהיה מישהו שיוריד את המחיר כדי למכור. לפעמים יש מבצעים מיוחדים והמחיר יורד פלאים. גם אם אתם קצרים בתקציב חשוב שתבחרו במקום איכותי בו תזכו לחוויה טובה וגם לתמורה טובה לזמן, לכסף ולמאמץ.

זמן הנדרש לקורס
קורס כוכב ראשון בסיני אורך 4 ימים (כך גם בכל מקום בחו"ל), בארץ הקורס אורך 5 ימים. זה מה שמקובל בעולם מבלי לפגוע באיכות הקורס. קורס כוכב שני בסיני אורך יומיים (כך גם בארץ). קורס כוכב ראשון ושני ברצף בסיני אורך 6 ימים לעומת 7 ימים בארץ. עובדה זו מוסיפה על החיסכון הכללי בימי חופשה וכלכלה.

קבוצות קטנות
הקורס מתקיים בקבוצות קטנות ובמקרים רבים תזכו לקורס אישי. המועדונים אינם עמוסים בצוללים ובקורסים. זה יתרון גדול המאפשר לקבל תשומת לב רבה יותר של המדריך.

בחירת מועד הקורס
בדרך כלל תוכלו לבחור את מועד הקורס כפי שמתאים לכם. אין צורך להתאים את עצמכם למועדי הקורסים של המועדון כפי שנהוג בד"כ במועדונים בארץ (גם בארץ יש אפשרות כזאת בתיאום מיוחד, אם כי בד"כ תצטרכו להתאים את עצמכם ללוח הזמנים של המועדון).

המשך...
היתרונות של הזמנת קורס צלילה בסיני דרכנו
 • אנו מכירים היטב את שוק הצלילה בסיני כולל אתרי הצלילה, מועדונים, מדריכים ומחירים.
 • נלווה אתכם בתהליך, עם כל המידע הדרוש ונוודא כי הכל עובד כשורה. יש לכם כתובת בארץ.
 • מובטח לכם כי תלמדו עם מדריכים מקצועיים המוכרים לנו היטב, מדריכים ותיקים, אחראים, מנוסים ולא פחות חשוב מקסימים ברמה האישית. אנו מכירים את המועדונים ועובדים איתם באופן שוטף.​
 • המחיר שתשלמו בהזמנה דרכנו הם מחירים המקובלים בשוק המקומי בסיני. אין אנו מתחרים על המחיר הזול ביותר. האיכות של המועדון ורמת השירות במקום הראשון.
 • יש לכם פתרון מהגבול עד הגבול, כולל הסעה.
 • תשלמו בארץ ואפשר במספר תשלומים.
אם אתם מזמינים קורס אצלנו, איך זה עובד?

אתם מזמינים בארץ, משלמים בארץ ויש לכם כתובת לכל שאלה. אנו מלווים את התהליך ומוודאים שהכל עובד כשורה. מועדוני הצלילה בהם תלמדו מוכרים לנו היטב ועובדים איתנו באופן קבוע. נסייע לכם במידע מדויק בכל מה שקשור להגעה על מנת שתדעו בדיוק כיצד זה מתבצע. נהג אמין, דובר עברית העובד איתנו באופן קבוע ימתין לכם בגבול ויקח אתכם למועדון הצלילה ובחזרה.

קורס בדהב או בשארם?

אלה שתי ערים שונות לגמרי. דהב היא עיירה קטנה. הכל פשוט למראה אך המקום חביב מאד. רוב בתי המלון אינם מפוארים אך נעימים לשהייה. יש היצע גדול של מועדוני צלילה, מסעדות ועוד. מבחינת עלות כוללת, דהב תהיה זולה יותר. שארם היא עיר תיירות ענקית ובה כמות עצומה של בתי מלון בכל הרמות. העיר נקייה ומתוחזקת היטב, יש בה היצע גדול של מסעדות, מרכזי קניות, מועדוני צלילה ועוד. היצע אתרי הצלילה הוא עצום ונהדר. הבחירה בין השתיים היא בעיקר עניין של העדפה ותקציב.

עוד דברים שכדאי לדעת על קורס צלילה בסיני

שפה
הקורס מתנהל באנגלית. מי שיוצא לקורס כזה צריך להיות עם רמת אנגלית סבירה כדי שיוכל לתקשר עם המדריכים ולקרוא את החומר התיאורטי. המדריכים דוברי אנגלית טובה. ניתן לתאם עם מדריכים דוברי רוסית, איטלקית וספרדית.

דרכון
צריך דרכון בתוקף ל-3 חודשים מיום מעבר הגבול.

ביטוח נסיעות
כמו בכל נסיעה לחו"ל מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. לפרטים על ביטוח נסיעות ולרכישת ביטוח פנו אל העמוד ביטוח נסיעות.

ביטוח צלילה
במהלך הקורס אינך זקוק לביטוח צלילה. אולם אם ברצונך להישאר בסיני אחרי הקורס ולצלול יהיה עליך לרכוש ביטוח צלילה. לפרטים על ביטוח צלילה ולרכישת ביטוח פנו אל העמוד ביטוח צלילה.

תקשורת ואינטרנט
בבתי המלון יש רשת WIFI. בחלקם הרשת בחדרים כרוכה בתשלום ולעיתים אינה זמינה באופן רציף בחדרים. אפשר לרכוש כרטיס SIM מקומי בעלות נמוכה וכך יהיה לכם אינטרנט בכל מקום.

המשך...
קורס צלילה בדהב

 

לפרטים מלאים על קורס צלילה בדהב לחץ כאן.

קורסי צלילה בשארם - כללי

שארם היא עיר גדולה ומודרנית ובה הרבה מאד בתי מלון ומועדוני צלילה. הקורס יתבצע במועדון הצלילה VIP Diving College. המועדון והמדריכים ברמה מאד גבוהה, כל המדריכים מוכרים לנו היטב, כולם דוברי אנגלית טובה ובעלי ניסיון רב בהדרכת צוללים מכל העולם. המועדון מכשיר צוללים במסגרת ארגון PADI או SSI. זמן הנסיעה לשארם כשלוש וחצי שעות מהגבול. המועדון נמצא במלון מצויין Cleopatra Luxury Resort. ניתן לבחור מלון אחר באזור במגוון מחירים, במקרה כזה הסעה למועדון הצלילה כלולה במחיר הקורס.

קורס צלילה בשארם

הזמן הנדרש לקורס כוכב ראשון הוא 4 ימים, לכוכב שני עוד יומיים. יש להגיע למלון בערב לפני תחילת הקורס.

עלות: כוכב ראשון 1,300 ש"ח. כוכב שני 600 ש"ח. כוכב ראשון ושני ברצף 1,900 ש"ח. 

עלות המלון: Cleopatra Luxury Resort
המחירים משתנים לפי העונה והדרישה. אפשר למצוא חדר טוב ב-35 דולר אך זה יכול להגיע עד 65 דולר (כולל ארוחת בוקר). יש לקחת בחשבון לפחות 4 לילות במלון לקורס כוכב ראשון ועוד 2 לכוכב שני. ניתן לבחור מלון אחר באזור במגוון מחירים, במקרה כזה הסעה למועדון הצלילה כלולה במחיר הקורס.

הסעה מהגבול: נהג אמין, דובר עברית העובד איתנו באופן קבוע ימתין לכם בגבול. התשלום לנהג ישירות, עדיף בשקלים או בדולרים.

עלות הנסיעה: נסיעה לכל כיוון עד 250 ש"ח (המחיר הוא למונית, גם אם יש יותר מאדם אחד במונית). מחיר הנסיעה עשוי להשתנות מעת לעת, התשלום מתבצע ישירות לנהג.

עלות אגרות במעבר גבול: 105 ש"ח אגרת מעבר בצד הישראלי של הגבול. 120 לירות מצריות (כ-25 ש"ח) אגרת מעבר בצד המצרי של הגבול. הלקוח משלם את האגרות הללו בעצמו בעת מעבר הגבול. מחיר האגרות עשוי להשתנות מעת לעת.

המשך...

 

להזמנת קורס צלילה בשארם  לחץ כאן.

קורס Divemaster בשארם

הזמן הנדרש לקורס הוא 14 יום. ההגעה למלון תהיה בערב שלפני היום הראשון של הקורס. יש להציג יומן צלילות ובו לפחות 40 צלילות רשומות. ארגון הצלילה יהיה PADI או SSI. הקורס מורכב משני חלקים עיקריים:

 • קורס החייאה והצלה כ-2,250 ש"ח
 • קורס Divemaster כ-3,750 ש"ח 
 • שני הקורסים יחד 6,000 ש"ח.
 • מחיר סופי יקבע בעת ההזמנה

עלות המלון: Cleopatra Luxury Resort
המחירים משתנים לפי העונה והדרישה. אפשר למצוא חדר טוב ב-35 דולר אך זה יכול להגיע עד 65 דולר (כולל ארוחת בוקר). ניתן להזמין מגוון מלונות באזור גם במחירים זולים יותר.

הסעה מהגבול: נהג אמין, דובר עברית העובד איתנו באופן קבוע ימתין לכם בגבול. התשלום לנהג ישירות, עדיף בשקלים או בדולרים.

עלות הנסיעה: נסיעה לכל כיוון עד 250 ש"ח (המחיר הוא למונית, גם אם יש יותר מאדם אחד במונית). מחיר הנסיעה עשוי להשתנות מעת לעת.

עלות אגרות במעבר גבול: 105 ש"ח אגרת מעבר בצד הישראלי של הגבול. 120 לירות מצריות (כ-25 ש"ח) אגרת מעבר בצד המצרי של הגבול. הלקוח משלם את האגרות הללו בעצמו בעת מעבר הגבול. מחיר האגרות עשוי להשתנות מעת לעת.

המשך...


להזמנת קורס Divemaster בשארם לחץ כאן.

ומה לגבי עניין הביטחון בסיני?

קיראו על כך בעמוד המצב הבטחוני בסיני. כולל הסבר על מדיניות הביטולים שלנו לגבי הזמנת קורסים וחופשות צלילה בסיני.

קורסי צלילה בארץ

בארץ יש מגוון גדול של מועדוני צלילה בעיקר באילת ולחוף הים התיכון.  עדיין לא ידוע לנו על מועדון צלילה בירושליים, אך במודיעין יש את Out Of The Blu (פרטים בעמוד השותפים שלנו). מועדוני הצלילה מספקים שירות איכותי ומקצועי. המועדונים נמצאים בפיקוח של הרשות לצלילה ספורטיבית במשרד התרבות והספורט וגם של ארגוני הצלילה. אפשר לומר בבטחה כי רמת ההדרכה ברובם ככולם טובה מאד.

אין ספק כי רמת ההדרכה היא הפרמטר הכי חשוב בבחירת מועדון צלילה בו תבצעו את הקורס. אך בנוסף כדאי להכיר גם את התנאים הפיזיים של המועדון, את רמת המתקנים במועדון, הציוד, נוחות השהות בו, המיקום וכן עד כמה צפוי כי המועדון יהיה עמוס בצוללים וקורסים בזמן הקורס שלכם. בחלק מן המועדונים יש עומס רב של צוללים וקורסים, במיוחד בשיא העונה. בעוד שבאחרים צפוי לכם יחס יותר אישי. כדאי לנסות לעשות קורס מחוץ לשיא העונה ואז יש סיכוי רב שלא יהיה עומס במועדון.

 

המשך...
עלות הקורסים בארץ

קשת המחירים של הקורסים במועדונים השונים רחבה למדי. לעיתים ניתן למצוא קורסים במחיר נמוך מאד במסגרת מבצעים שונים. אולם אנו לא ממליצים לחפש את המחיר הזול ביותר אלא לבחור במקום איכותי בו תקבלו תשומת לב מתאימה ויהיה לכם נעים לשהות במועדון בזמן הקורס. למחיר נמוך יש בד"כ מחיר… כדאי לבחור מועדון על פי המלצה של מי שמכיר את המועדונים בארץ גם מבחינת רמת ההדרכה וגם מבחינת תנאי השהות במועדון (מתקנים, צפיפות, איכות הציוד והיחס הצפוי). אפשר לשאול חברים ואפשר להתייעץ בקבוצות הצלילה בפייסבוק. אולם אל תסתפקו סתם ככה בהמלצה על מועדון, כדאי להכיר את הפרטים. טווחי המחירים להלן נועדו לתת לכם מושג כללי ולא הערכה מדוייקת. המחירים מעודכנים לאוגוסט 2017 ועשויים להשתנות.

העלות של קורס כוכב ראשון + כוכב שני בארץ נעה בד"כ בין 1,700 ש"ח ל-2,200 ש"ח ולעיתים. תמיד אפשר למצוא מועדון שיעשה את הקורס במחיר נמוך יותר ולעיתים יש מיני מבצעים בהם מחיר הקורס יורד אף יותר. 

בחלק מהמועדונים יציעו לכם הסעה אל המועדון וממנו במהלך ימי הקורס ובחלקם אף סידורי לינה במהלך הקורס בעלות מוזלת או אף ללא תשלום נוסף. כדאי לבדוק היטב את האפשרויות הקיימות.

המשך...
קורס באילת או בים התיכון?

זה תלוי בעיקר בהעדפות שלכם וביכולת שלכם לפנות זמן לבצע את הקורס ברצף של מספר ימים. מועדונים לחוף הים התיכון קרובים ונגישים יותר למי שגר במרכז הארץ, בצפונה, או בכל מקום הקרוב יחסית לחוף הים התיכון. אם אתם בוחרים באילת, זה אומר שתצטרכו להיות באילת במשך מספר הימים של הקורס. המועדנים באילת יציעו לכם אפשרות לינה במחיר מוזל ובד"כ גם הסעה אל המועדון וממנו. במועדונים הגדולים, בעיקר בקיץ, נהוג להתחיל קורס כוכב ראשון ביום ראשון וקורס כוכב שני ביום חמישי. אולם יש יוצאים מהכלל. ברוב המועדונים, גם באילת וגם לחוף הים בתיכון יוכלו להתאים לכם את תוכנית הקורס באופן כזה שיתבצע ברצף או בסדרת מפגשים בתיאום מראש. כך שתוכלו לבחור מה מתאים ללוח הזמנים ולתקציב שלכם. תנאי הים באילת נוחים יותר לקורס (אין גלים, ראות טובה, אין זרמים) אם כי בהחלט ניתן לבצע את הקורס גם בים התיכון.

עוד מידע על קורס צלילה בארץ

הזמן הנדרש: קורס כוכב ראשון 5 ימים. קורס כוכב שני יומיים.

גיל המינימום: כוכב ראשון מגיל 12. כוכב שני מגיל 15.

לוח זמנים: במועדונים הגדולים נהוג בד"כ להתחיל את הקורסים בימי ראשון בבוקר ולסיים קורס כוכב ביום חמישי. כוכב שני נעשה ברצף בימי שישי ושבת. קורס צלילה אינו חייב להתבצע ברצף של ימים עד סיומו. מועדונים רבים יכולים להתאים לכם תוכנית שתתאים לצרכים שלכם גם בימים אחרים.

נגישות