קורסי צלילה

קורס צלילה בסיני במועדון משובח, במחירי סיני עם כתובת בארץ ומענה לכל שאלה.
המחירים שלנו זהים למחירי המועדונים בסיני.
בעמוד זה תמצאו הסבר מלא על קורסי צלילה בסיני וכן פרטים על קורס צלילה בדהב או בשארם כולל מחירים.
משוב מלקוחות שלנו שעשו קורס בסיני קראו כאן.

רוצים קורס בארץ? נוכל לסייע בעצה טובה והכוונה למועדון שיתאים לצרכים שלכם.

לעמוד הבית      ליעדי צלילה      תאריכי יציאה לספארי צלילה     צור קשר 

    

תמונה שווה אלף מילים...

זה מה שרואים מתחת למים בסיני.
צולם בספארי של "מעמקים", צילום ועריכה: אוני צברי

 

מידע כללי על קורס כוכב ראשון ושני

קורס כוכב ראשון ושני הם הצעד הראשון שלכם לעולם הצלילה.
לאחר השלמת שני הקורסים תוכלו להנות מכל מה שיש לעולם הצלילה להציע לצולל הספורטיבי. צלילה ספורטיבית מכונה בשפה הבינלאומית Recreational Diving. להבדיל מקורסי צלילה מתקדמים יותר כגון קורס DiveMaster, קורס מדריכי צלילה או קורס צלילה טכנית המאפשר לצלול בעומק רב יותר.

קורס כוכב ראשון
בקורס תשלימו את הבסיס התאורטי והמעשי כדי לצלול. הקורס כולל לימוד בכיתה, תרגול במים, צלילות במים מוגנים/רדודים וצלילות בים הפתוח עד 18 מטר. ההסמכה שתקבלו בתום הקורס מוכרת בעולם כ-Open Water Diver. סה"כ 9 צלילות, 5 מתוכן במים מוגנים ו-4 צלילות ים פתוח. הזמן הנדרש לקורס בסיני (כמו בכל מקום בחו"ל) הוא 4 ימים (בארץ זה 5 ימים). ניתן לקצר את הקורס ל-3 ימים ע"פ שיקול דעת של המדריך בהתאם ליכולת של הצולל בעת הקורס, אי אפשר להבטיח זאת מראש.

קורס כוכב שני
מתבצע אחרי קורס כוכב ראשון ומאפשר לצלול עד 30 מטר, הזמן הנדרש לקורס הוא יומיים. בקורס זה תבצעו בעיקר צלילות לעומק רב יותר ובסיומו תהיו מוסמכים לצלילה עד 30 מטר. הקורס כולל 5 צלילות. ההסמכה שתקבלו בתום הקורס מוכרת בעולם כ-Advanced Open Water Diver. בסיום קורס כוכב ראשון ושני יהיו לכם 9 צלילות רשומות ביומן הצלילה. 4 מהן מקורס כוכב ראשון ועוד 5 מקורס כוכב שני.

האם חובה לעשות כוכב ראשון ושני ברצף?
זו אינה חובה, אך בהחלט אפשרי ואף מומלץ מאד לבצע את שני הקורסים ברצף. זאת מאחר והכשרה של כוכב ראשון עשויה להגביל אתכם בחלק מן הצלילות בשל הגבלת העומק. השלמת שני הקורסים ברצף תאפשר לכם ל
הנות מכל יתרונות הצלילה במלואן. צריך בסה"כ יומיים נוספים ואתם מוכנים לגלות את נפלאות הצלילה במלואן.

המשך...
תשובות לשאלות נפוצות בעניין קורס צלילה

באיזה ארגון צלילה לבחור?
כל קורסי הצלילה בעולם (כולל בסיני) מתבצעים על פי תוכנית לימודים ותרגול מסודרת המוכתבת על ידי ארגון הצלילה שאיתו עובד המועדון. ארגון הצלילה הוא זה שמעניק את רשיון הצלילה. ארגוני צלילה מוכרים הם SSI, SDI, PADI ועוד רבים אחרים. רבים נוטים לחשוב כי PADI הוא הארגון הטוב ביותר וכי חשוב לעשות קורס של PADI. זו טעות נפוצה. 
בשלב הזה של "הקריירה" שלכם כצוללים אין כל משמעות לארגון הצלילה. ההכשרה שתקבלו בכל מועדון בעולם תאפשר לכם לצלול בכל מקום. אם בעתיד תבחרו להתקדם לקורסים יותר מתקדמים בתחום הצלילה תוכלו לבחור בארגון מסויים ולהתקדם במסלול ההכשרות שלו. זה חשוב רק למי שרוצה להיות מדריך צלילה. את הבחירה הזאת תוכלו לעשות בעתיד. כאמור, כרגע זה חסר משמעות עבורכם.

מה סדר היום בקורס?
קורס צלילה הוא "יום עבודה מלא". בד"כ מתחילים בשעת פתיחת המועדון (09:00) ומסיימים בשעות אחר הצהריים – בערך בשעה 16:00 – פחות או יותר. יש שיעורים בכיתה, לימוד עצמי, צלילות ומבחנים.

באיזה גיל אפשר להתחיל?
כוכב ראשון: בחו"ל מגיל 10, בארץ מגיל 12. כוכב שני: בחו"ל מגיל 12, בארץ מגיל 15.
כוכב שני בחו"ל למי שטרם מלאו לו 15 מאפשר לצלול עד 21 מטר. בגיל 15 עושים צלילה מודרכת אחת לעומק 30 מטר ואז מקבלים הסמכה של צולל בוגר המאפשרת לצלול ל-30 מטר.

קורס בסיני או בארץ? לקורס בסיני יש מספר יתרונות משמעותיים. תוכלו לקרוא על כך בהמשך ולהבין את ההבדלים, כולל מחירים ועוד. הקורסים מתבצעים במועדוני צלילה איכותיים העובדים איתנו דרך קבע. אנו בוחרים בקפידה את מועדוני הצלילה על מנת להבטיח רמת הדרכה ושירות גבוהה.

האם אפשר לקצר את הקורס?
קורס כוכב ראשון לוקח כאמור 4 ימים וקורס כוכב שני לוקח יומיים. ניתן לקצר את הקורס ל-3 ימים ע"פ שיקול דעת של המדריך ובהתאם ליכולת של הצולל (אי אפשר להבטיח זאת מראש). 

מעדיפים קורס בארץ? אם תבחרו לבצע את הקורס בארץ נוכל לסייע לכם בעצה טובה, בהמלצה על מועדון מתאים ובתשובה לכל שאלה. תוכלו לקרוא על כך בהמשך העמוד בסעיף "קורס צלילה בארץ" כולל מחירי הקורסים ועוד.

המשך...
קורס צלילה בסיני

קורס צלילה בסיני מבטיח חוויה משודרגת בהחלט ואנו ממליצים על כך בחום רב. בסיני יש תעשיית צלילה מפותחת מאד המושכת אליה צוללים רבים מכל העולם בזכות אתרי הצלילה הנהדרים באזור. רמת ההדרכה בקורסי הצלילה בסיני גבוהה מאד. המדריכים מקצועיים ומנוסים מאד, כולם דוברי אנגלית טובה. המועדונים נמצאים בפיקוח של הרשויות ומתוחזקים היטב.

אנו עובדים עם מועדוני צלילה מהשורה הראשונה של מועדוני הצלילה במצרים (שארם ודהב). אלה מועדונים מקצועיים המנוהלים ברמה גבוהה, רמת ההדרכה בהם מצויינת והמדריכים ותיקים ומקצועיים.

היתרונות של קורס צלילה בסיני

שמעתם כי היתרון העיקרי של קורס בסיני זה המחיר?
אמנם המחיר הוא יתרון, אולם זה לא היתרון היחיד ובודאי לא החשוב ביותר.
לקורס בסיני יש יתרונות אחרים, הרבה יותר משמעותיים מעניין המחיר. מסיבה זו השארנו את ההסבר על יתרון המחיר לסוף רשימת היתרונות. הנה היא לפניכם.

החויה מתחת למים
קורס בסיני מבטיח חווית צלילה מיוחדת בזכות העולם התת-מיימי היפה והעשיר באזור. אמנם בשלב הראשון של הקורס עוסקים בעיקר בלימוד טכני של הצלילה. אולם במהלך הקורס מתבצעות מספר צלילות בהן אפשר ליהנות מהמראות שמתחת למים – ובסיני זה משהו אחר לגמרי. החויה מתחת למים שונה באופן משמעותי מאד.

קבוצות קטנות
הקורס מתקיים בקבוצות קטנות. במקרים רבים תזכו לקורס אישי. המועדונים אינם עמוסים בצוללים ובקורסים. זה יתרון גדול המאפשר לקבל תשומת לב רבה יותר של המדריך.

בחירת מועד הקורס
אתם בוחרים את מועד הקורס כפי שמתאים לכם. אין צורך להתאים את עצמכם למועד הקורס כפי שקבע המועדון.

זמן הנדרש לקורס
קורס כוכב ראשון בסיני אורך 4 ימים (כך גם בכל מקום בחו"ל), בארץ הקורס אורך 5 ימים. זה מה שמקובל בעולם מבלי לפגוע באיכות הקורס. קורס כוכב שני בסיני אורך יומיים (כך גם בארץ). קורס כוכב ראשון ושני ברצף בסיני אורך 6 ימים לעומת 7 ימים בארץ. עובדה זו מוסיפה על החיסכון הכללי בימי חופשה וכלכלה.

החוויה מעל המים
תזכו לחויה מיוחדת במקום מענין. תכירו תרבות אחרת ותוכלו לבלות בערב במקומות מענינים. דהב ושארם מציעות חויה תרבותית מסקרנת ונהדרת. יש הרבה מקומות בילוי.

מחיר
נהוג לחשוב כי מחירי הקורסים בסיני נמוכים במיוחד. זה נכון חלקית.
מחיר הקורס עצמו אינו שונה באופן מהותי מהמחירים בארץ. היתרון של סיני מבחינת עלות יהיה בעלות הכוללת של הלינה והכלכלה. בתי המלון אינם יקרים והכלכלה היומית זולה מאד. הסבר מלא בהמשך.
אנו לא ממליצים לחפש את המחיר הכי זול (זה רלבנטי גם בארץ). למחיר זול יש מחיר… אנו עובדים עם מועדונים המספקים קורסים איכותיים מאד במחירים סבירים. בכל מקום, בארץ או בסיני תוכלו למצוא מחיר זול יותר. תמיד יהיה מישהו שיוריד את המחיר כדי למכור. לפעמים יש מבצעים מיוחדים והמחיר יורד פלאים, אבל עם המחיר יורדת גם האיכות.
גם אם אתם קצרים בתקציב חשוב שתבחרו במקום איכותי בו תזכו לחוויה טובה ובעיקר לתמורה טובה לזמן, לכסף ולמאמץ.

המשך...
עוד דברים שכדאי לדעת על קורס צלילה בסיני

שפה
הקורס מתנהל באנגלית. לא צריך אנגלית ברמה אקדמית, האנגלית שלכם צריכה להיות סבירה. צריך אנגלית ברמה שתאפשר לתקשר עם המדריכים ולקרוא את החומר התיאורטי. אם אתם לא יודעים אנגלית בכלל אל תבחרו בקורס בסיני. ניתן לתאם עם מדריכים דוברי רוסית, איטלקית, ספרדית, צרפתית וכמובן ערבית.

דרכון
צריך דרכון בתוקף ל-3 חודשים מיום מעבר הגבול.

מצב בריאותי
הבריאות שלכם צריכה להיות תקינה. אין צורך באישור רפואי מיוחד אולם אם יש לכם מגבלה רפואית, פיזית או נפשית עליכם לדווח לנו על כך בעת ההרשמה.

עישון ואלכוהול
במהלך הקורס מומלץ לא לעשן "חומר ירוק וחום" וגם לא לשתות אלכוהול. עישון ושתיה עלולים לשבש את היכולת שלכם לבצע את הנדרש בקורס. 

אסור להביא אתכם מהארץ
אסור להכניס למצרים "חומר ירוק או חום". אם אתם מעשנים אל תביא שום דבר כזה וגם לא אביזרים שיש בהם שארית של חומר. זה אסור ועלול לסבך אתכם במעצר. גם גת אסור וכל סם אחר.

ביטוח נסיעות
כמו בכל נסיעה לחו"ל מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל.
מומלץ להוסיף לביטוח הנסיעות הרחבה של ספורט אתגרי הכוללת צלילה. זה לא יקר כלל ותמיד כדאי לצלול עם ביטוח. 
לפרטים על ביטוח נסיעות ולרכישת ביטוח פנו אל העמוד ביטוח נסיעות.

ביטוח צלילה
עליכם לוודא שאתם מכוסים מבחינה ביטוחית במהלך הקורס. צלילה זה ספורט נהדר ובטוח. אך עם זאת זה ספורט אתגרי שיש בו גם סכנות. לעיתים נדירות ביותר יש גם תקלות ותאונות צלילה. לכן המלצתנו היא לצאת לקורס עם ביטוח צלילה. בעת הרשמה לקורס צלילה בסיני עליכם לשאול על ביטוח צלילה. לחלק מהמועדונים יש ביטוח המכסה את הצוללים בזמן הקורס אולם זה לא מאד נפוץ. בד"כ המועדונים משאירים את זה לאחריותו של הלקוח. אם המועדון לא מבוטח בביטוח המכסה גם אתכם במהלך הקורס חובה עליכם לרכוש ביטוח צלילה. ניתן לרכוש ביטוח נסיעות הכולל ספורט אתגרי. יש לוודא עם חברת הביטוח כי הפוליסה מכסה צלילה. בד"כ פוליסות של ביטוח צלילה הכוללות ספורט אתגרי מכסות גם צלילה וגם קורסי צלילה. אולם עליכם לוודא זאת בעת רכישת הביטוח. ככל הידוע לנו ביטוח הנסיעות של פספורטכארד כולל כיסוי ביטוחי לקורס צלילה, אולם האחריות לוודא זאת היא שלכם. 

בנוסף – אם תרצו להישאר בסיני אחרי הקורס על מנת לצלול אזי מומלץ מאד לרכוש ביטוח צלילה. במצרים, כמו במקומות רבים בחו"ל אין חובה להציג ביטוח צלילה כדי לצלול. אולם אנו ממליצים לכם לעולם לא לצלול ללא ביטוח צלילה.

אם תזמינו את הקורס דרכנו, אנו מחייבים רכישת ביטוח נסיעות הכולל כיסוי ביטוחי מתאים לקרוס צלילה. כלומר – כולל הרחבה של ספורט אתגרי המכסה צלילה.

לפרטים על ביטוח צלילה ולרכישת ביטוח פנו אל העמוד ביטוח צלילה.

תקשורת ואינטרנט
בבתי המלון יש רשת WIFI. בחלקם הרשת בחדרים כרוכה בתשלום ולעיתים אינה זמינה באופן רציף בחדרים. אפשר לרכוש כרטיס SIM מקומי בעלות נמוכה וכך יהיה לכם אינטרנט בכל מקום.

המשך...
היתרונות של הזמנת קורס בסיני דרכנו
  • אנו מכירים היטב את שוק הצלילה בסיני כולל אתרי הצלילה, מועדונים, מדריכים ומחירים.
  • נלווה אתכם בתהליך, עם כל המידע הדרוש ונוודא כי הכל עובד כשורה. יש לכם כתובת בארץ לכל דבר.
  • מובטח לכם כי תלמדו עם מדריכים מקצועיים המוכרים לנו היטב, מדריכים ותיקים, אחראים, מנוסים ולא פחות חשוב מקסימים ברמה האישית. אנו מכירים את המועדונים ועובדים איתם באופן שוטף.​
  • האיכות של המועדון ורמת השירות במקום הראשון.
  • המחיר שתשלמו בהזמנה דרכנו הם מחירים המקובלים בשוק המקומי בסיני.
  • יש לכם פתרון מהגבול עד הגבול, כולל הסעה.
  • תשלמו בארץ, אפשר לשלם במספר תשלומים.
  • נתקלתם בבעיה בקורס? אנחנו אתכם כדי לפתור אותה.
  • קרה משהו ואתם חייבים להפסיק את הקורס? תוכלו לחזור במועד אחר או לקבל החזר ע"פ תנאי הקורס שיוסברו בעת ההרשמה.
איך זה עובד?

אתם מזמינים בארץ, יש לכם כתובת לכל שאלה. אנו מלווים את התהליך ומוודאים שהכל עובד כשורה. מועדוני הצלילה בהם תלמדו מוכרים לנו היטב ועובדים איתנו באופן קבוע. נסייע לכם במידע מדויק בכל מה שקשור להגעה על מנת שתדעו בדיוק כיצד זה מתבצע. נהג אמין, דובר עברית העובד איתנו באופן קבוע ימתין לכם בגבול ויקח אתכם למועדון הצלילה ובחזרה. הכל במחירי סיני, לא תשלמו יותר.

קורס בדהב או בשארם?

אלה שתי ערים שונות לגמרי.

דהב
דהב היא עיירה קטנה בה הכל פשוט, המקום חביב מאד. רוב בתי המלון אינם מפוארים אך נעימים לשהייה. יש היצע גדול של מועדוני צלילה, מסעדות ומקומות בילוי. הכל נמצא במרחק הליכה קצר. מבחינת עלות כוללת, דהב תהיה זולה יותר. דהב קרובה יותר (כשעתיים מהגבול). אתרי הצלילה נהדרים.

שארם-א-שיח'
שארם היא עיר תיירות ענקית ובה כמות עצומה של בתי מלון בכל הרמות. העיר נקייה ומתוחזקת היטב, יש בה היצע גדול של מסעדות, מרכזי קניות, מועדוני צלילה ועוד. גם כאן אתרי הצלילה נהדרים. העיר גדולה מאד ולכן ההתניידות בה מחייבת מונית. שארם רחוקה יותר (כשלוש שעות נסיעה). באופ כללי בשארם המחירים גבוהים יותר.

הבחירה בין השתיים היא בעיקר עניין של העדפה ותקציב.

מה אנו ממליצים?
בשני המקומות יש מועדונים מעולים. אולם אנו ממליצים על קורס בדהב. יהיה לכם יותר פשוט להתנהל במקום. הכל יותר קרוב וקומפקטי. תוכלו ללכת ברגל לכל מקום והמחיר הכולל נמוך יותר. דהב מציעה חויה מעולה.

קורס צלילה בדהב

לפרטים מלאים על קורס צלילה בדהב לחץ כאן.

קורסי צלילה בשארם

לפרטים מלאים על קורס צלילה בשארם לחץ כאן.

ומה לגבי עניין הביטחון בסיני?

קיראו על כך בעמוד המצב הבטחוני בסיני. כולל הסבר על מדיניות הביטולים שלנו לגבי הזמנת קורסים וחופשות צלילה בסיני.

קורסי צלילה בארץ

בארץ יש מגוון גדול של מועדוני צלילה בעיקר באילת ולחוף הים התיכון.  עדיין לא ידוע לנו על מועדון צלילה בירושלים, אך במודיעין יש את Out Of The Blu (פרטים בעמוד השותפים שלנו). המועדונים נמצאים בפיקוח של הרשות לצלילה ספורטיבית במשרד התרבות והספורט וגם של ארגוני הצלילה.

באיזה מועדון לבחור?
רמת ההדרכה וההקפדה על איכות ההדרכה חייבים להיות הפרמטר הכי חשוב בבחירת מועדון הצלילה בו תבצעו את הקורס. יש מועדונים רבים ורבים מהם טובים מאד. עם זאת, יש הבדלים בין המועדונים וכדאי להכירם. אין הכוונה כאן להמליץ על מועדון מסוים אלא לתת המלצה כללית.

ההמלצה שלנו היא להעדיף מועדון קטן על מועדון גדול. בד"כ במועדונים הקטנים יש הקפדה רבה יותר על איכות ההדרכה ותחלופת המדריכים קטנה יותר. במועדונים הגדולים מתקיימים לעיתים מספר קורסים במקביל. במועדון קטן יש סביר יותר שתקבלו יחס אישי.

בנוסף כדאי להכיר גם את התנאים הפיזיים של המועדון, את רמת המתקנים במועדון, הציוד, נוחות השהות בו, המיקום וכן עד כמה צפוי כי המועדון יהיה עמוס בצוללים וקורסים בזמן הקורס שלכם. בחלק מן המועדונים יש עומס רב של צוללים וקורסים, במיוחד בשיא העונה. בעוד שבאחרים צפוי לכם יחס יותר אישי. כדאי לנסות לעשות קורס מחוץ לשיא העונה ואז יש סיכוי רב שלא יהיה עומס במועדון.

המשך...
עלות הקורסים בארץ

קשת המחירים של הקורסים במועדונים השונים רחבה למדי. לעיתים ניתן למצוא קורסים במחיר נמוך מאד במסגרת מבצעים שונים. אולם אנו לא ממליצים לחפש את המחיר הזול ביותר אלא לבחור במקום איכותי בו תקבלו תשומת לב מתאימה ויהיה לכם נעים לשהות במועדון בזמן הקורס. למחיר נמוך יש בד"כ מחיר… כדאי לבחור מועדון על פי המלצה של מי שמכיר את המועדונים בארץ גם מבחינת רמת ההדרכה וגם מבחינת תנאי השהות במועדון (מתקנים, צפיפות, איכות הציוד והיחס הצפוי). אפשר לשאול חברים ואפשר להתייעץ בקבוצות הצלילה בפייסבוק. אולם אל תסתפקו סתם ככה בהמלצה על מועדון, כדאי להכיר את הפרטים. טווחי המחירים להלן נועדו לתת לכם מושג כללי ולא הערכה מדוייקת. המחירים מעודכנים לאוגוסט 2017 ועשויים להשתנות.

העלות של קורס כוכב ראשון + כוכב שני בארץ נעה בד"כ בין 1,700 ש"ח ל-2,200 ש"ח ולעיתים. תמיד אפשר למצוא מועדון שיעשה את הקורס במחיר נמוך יותר ולעיתים יש מיני מבצעים בהם מחיר הקורס יורד אף יותר. 

בחלק מהמועדונים יציעו לכם הסעה אל המועדון וממנו במהלך ימי הקורס ובחלקם אף סידורי לינה במהלך הקורס בעלות מוזלת או אף ללא תשלום נוסף. כדאי לבדוק היטב את האפשרויות הקיימות.

המשך...
קורס באילת או בים התיכון?

זה תלוי בעיקר בהעדפות שלכם וביכולת שלכם לפנות זמן לבצע את הקורס ברצף של מספר ימים. מועדונים לחוף הים התיכון קרובים ונגישים יותר למי שגר במרכז הארץ, בצפונה, או בכל מקום הקרוב יחסית לחוף הים התיכון. אם אתם בוחרים באילת, זה אומר שתצטרכו להיות באילת במשך מספר הימים של הקורס. המועדנים באילת יציעו לכם אפשרות לינה במחיר מוזל ובד"כ גם הסעה אל המועדון וממנו. במועדונים הגדולים, בעיקר בקיץ, נהוג להתחיל קורס כוכב ראשון ביום ראשון וקורס כוכב שני ביום חמישי. אולם יש יוצאים מהכלל. ברוב המועדונים, גם באילת וגם לחוף הים בתיכון יוכלו להתאים לכם את תוכנית הקורס באופן כזה שיתבצע ברצף או בסדרת מפגשים בתיאום מראש. כך שתוכלו לבחור מה מתאים ללוח הזמנים ולתקציב שלכם. תנאי הים באילת נוחים יותר לקורס (אין גלים, ראות טובה, אין זרמים) אם כי בהחלט ניתן לבצע את הקורס גם בים התיכון.

עוד מידע על קורס צלילה בארץ

הזמן הנדרש: קורס כוכב ראשון 5 ימים. קורס כוכב שני יומיים.

גיל המינימום: כוכב ראשון מגיל 12. כוכב שני מגיל 15.

לוח זמנים: במועדונים הגדולים נהוג בד"כ להתחיל את הקורסים בימי ראשון בבוקר ולסיים קורס כוכב ביום חמישי. כוכב שני נעשה ברצף בימי שישי ושבת. קורס צלילה אינו חייב להתבצע ברצף של ימים עד סיומו. מועדונים רבים יכולים להתאים לכם תוכנית שתתאים לצרכים שלכם גם בימים אחרים.

נגישות