ויזה למצרים

זהו תהליך פשוט, אך יש לבצעו בדרך הנכונה ובזמן.

מי צריך ויזה למצרים?

ישראלים הנוסעים לסיני אינם זקוקים לויזה. הם מקבלים אשרת שהיה לסיני במעבר הגבול. האשרה תקפה ל-14 יום לשהיה בדרום סיני ומזרח סיני. ויזה נדרשת לאזורים אחרים של מצרים.

ויזה למטרת ספארי צלילה
דרושה לחלקו המערבי של ראס מוחמד, למיצרי גובאל ודרום מצרים. אין צורך בויזה ל
ספארי בחלקו המזרחי של ראס מוחמד, לאזור מיצרי טיראן וצפונה משם.

בעלי דרכון זר
 היוצאים לספארי באזור המחיב ויזה יקבלו את הויזה בעת ההגעה למצרים. העלות 35 דולר, התשלום במזומן.

האם תהליך קבלת הויזה מסובך?

לא. זהו תהליך פשוט אך יש לבצע על פי המידע הנמסר כאן ובלוח הזמנים הנכון.

לפניכם שתי אפשרויות:

להעזר בסוכנות המטפלת בקבלת הויזה עבורכם
אנו ממליצים בחום רב לבחור בדרך הזאת. 
זה ח​וסך הגעה לשגרירות בשעות הקבלה (יש להגיע 3 פעמים) ובעיקר 
טרחה וטעויות. הגשת הבקשה בדרך זאת מעלה משמעותית את הסיכוי לכך שהבקשה לא תידחה ותקבלו את הויזה בזמן.

להגיש את הבקשה לויזה בעצמכם
אנו לא ממליצים לבחור בדרך הזאת אם כי זה אפשרי.

הגשת בקשה לויזה באמצעות סוכנות הנסיעות "טיולי מצדה"

אנו ממליצים להגיש את הבקשה לויזה אך ורק באמצעות סוכנות הנסיעות "טיולי מצדה".
כל הפרטים בקישור הגשת בקשה לויזה באמצעות טיולי מצדה.

הגשת בקשה לויזה באופן עצמאי

יש להגיע לשגרירות מצרים בתל אביב 3 פעמים. מומלץ להגיש את הבקשה כמה שיותר מוקדם. שגרירות מצרים נמצאת ברחוב בזל 54 ת"א, טלפון 03-546-4151. הגשת בקשה לויזה בימים ראשון עד שלישי בלבד מהשעה 09:00 עד 11:00. התהליך פשוט אך יש לבצעו באופן מדוייק. המצרים אינם גמישים, כל סטייה מהנדרש עלולה לגרום לדחיית הבקשה בכל אחד מהשלבים וכן יש אפשרות שתידרשו לביקור נוסף בשגרירות.

מורידים את הטופס לדוגמא. ממלאים את הטופס במחשב ומדפיסים 4 עותקים. לא מקבלים טפסים שמולאו ידנית. יש למלא את כל השדות בטופס גם אם יש שדה שלא רלבנטי עבורכם. לדוגמה: בשדה Middle Name אם אין לכם שם אמצעי אל תשאירו ריק אלא תכתבו No Middle Name. בשדה Occupation יש לרשום מה המקצוע או העיסוק וגם את שם מקום העבודה. אם אתם לומדים תרשמו Student  ואת שם המוסד בו אתם לומדים. גם אם אתם לא עובדים יש לרשום משהו בסעיף הרלבנטי. יש לרשום את שם הספינה ופרטי איש קשר במצרים שתוכלו לקבל מאיתנו. מכינים 4 תמונות דרכון, תמונה אחת תודבק לכל טופס. מכינים 4 צילומים של הדף מהדרכון המכיל את התמונה, השם ותאריכי ההנפקה והתפוגה. צילום אחד כזה יוצמד לכל טופס.

המשך...
הגשת הטפסים

השגרירות פתוחה להגשת בקשות לויזה בימים ראשון עד שלישי בלבד מהשעה 09:00 עד 11:00. השגרירות סגורה בחגי ישראל וכן בחגי המוסלמים או בחלקם. בד"כ השגרירות סגורה למשך מספר ימים במהלך חג סיום הרמדאן (עיד אל-פיטר) וכן במהלך חג הקורבן (עיד אל-אידחא), כדאי לברר מראש. מידע על תאריכים בהם יש חגים מוסלמים אפשר למצוא כאן.

משלמים במקום 150 ש"ח. מגישים את הטפסים יחד עם הדרכון ומקבלים את הדרכון מיד בחזרה עם חותמת של השגרירות בדף האחרון המכילה מספר בקשה. הויזה מוכנה תוך 10 ימי עבודה. זה עשוי לקחת מעט יותר או פחות. מדובר ב-10 ימי עבודה של המצרים כאשר סופרים את הימים ראשון עד חמישי בלבד. לאחר 9 ימי עבודה (או ע"פ הנחיית השגרירות) אתם מתקשרים לשגרירות ומבררים אם הויזה מוכנה, יש למסור את מספר הבקשה כפי שהוחתמה בדרכון. טלפון 03-546-4151. לאחר שנאמר לכם כי הויזה מוכנה עליכם לבוא לשגרירות עם הדרכון. ניתן לבוא בימים א'-ה' בין השעות 09:00-11:00. אתם מפקידים את הדרכון אצלם ולמחרת באים שוב ומקבלים את הדרכון עם הויזה.

לעיתים אפשר לקבל את הדרכון בחזרה באותו יום עם הויזה אבל צריך לבקש במיוחד. אם תגיעו ממש מוקדם ותהיו מוכנים לחכות עד השעה 3 בערך, יש סיכוי קלוש שתקבלו את הדרכון באותו יום. אם לדוגמה אתם גרים מאד רחוק מת"א תגידו את זה לפקיד, במקרים מסויימים זה עבד. זה תלוי בנוכחות של הגורם החותם על הויזה בשגרירות באותו יום.

המשך...
מה עוד צריך לדעת?

תוקף הדרכון: הדרכון צריך להיות בתוקף ל-6 חודשים מיום הכניסה למצריים. צריך שיהיו בו 2 עמודים נקיים מחותמות.

תוקף הויזה: הויזה תקפה ל – 4 חודשים מיום קבלתה. תוכלו להיכנס איתה למצרים רק פעם אחת במהלך התקופה למשך חודש אחד.

מעבר הגבול עם הויזה: במעבר הגבול או בכניסה למצרים בדרך האויר יש להראות את הויזה לפקיד הדרכונים המצרי. זאת על מנת שיחתימו את הויזה ובכך יכניסו אותה לתוקף.

אם תכננתם להגיע למצרים למטרה אחרת לפני היציאה לספארי ולחזור לישראל לפני הספארי – עליכם לוודא שלא יחתימו לכם את הויזה בכניסה למצרים.

בקשות ויזה שלא מאושרות
במקרים נדירים המצרים לא מאשרים את בקשת הויזה. שלילת הבקשה מגיעה מקהיר, לשגרירות בתל אביב אין שליטה על כך. המצרים אינם מסבירים למה הם מסרבים לבקשה. זה יכול להיות קשור לכך שלכם או למישהו מהמשפחה שלכם היה קשר קודם למצרים כמו ביקורים או עבודה שם. לעיתים אי-דיוק במילוי הטופס מוביל לדחיית הבקשה. במידה ובקשת הויזה נדחתה יש לעדכן אותנו. במקרה כזה אנו פונים לקונסוליה לקבלת סיוע.

המשך...
תושבי אילת והערבה

יש אפשרות להגיש את הבקשה לויזה בקונסוליה המצרית באילת אולם אנו ממליצים שלא לעשות זאת. הגשת הבקשה באילת עלולה לגרום לעיכובים ובעיות רבות.

גבולות האחריות

המידע כאן מבוסס על הנסיון שלנו ומטרתו לסייע לכם בתהליך. אין לראות בכך התחייבות לכך שהפרטים כאן מדוייקים ומעודכנים בכל עת. האחריות לביצוע התהליך באופן הנכון היא שלכם. אנא התייעצו איתנו ככל שתראו לנכון.

נגישות